Adwokat doświadczony

Od 2006 r. jestem członkiem Pomorskiej Izby Adwokackiej. Przez kilka lat jako prawnik-lingwista, zajmowałam się jednocześnie tłumaczeniem i redakcją tekstów prawnych. Jako prawnik i aplikant pracowałam w największych spółkach radcowsko-adwokackich w Trójmieście. Jako adwokat byłam wspólnikiem w spółce radcowsko-adwokackiej, od 2012 roku prowadzę własną praktykę adwokacką.

Reprezentowałam klientów przed sądami rejonowymi, okręgowymi, apelacyjnymi, wojewódzkimi sądami administracyjnymi, Sądem Najwyższym, Naczelnym Sądem Administracyjnym, a także przed sądami polubownymi (arbitraż), prokuraturami rejonowymi, okręgowymi, prokuraturą krajową i komornikami. Występowałam i występuję przed towarzystwami ubezpieczeniowymi w Polsce i za granicą, przed Wojewódzką Komisją ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych, oraz organami administracji publicznej, a także przed organami dyscyplinarnymi samorządu lekarskiego.


Adwokat ze specjalizacją

Zajmuję się sprawami majątkowymi. Prowadziłam z sukcesem spory o wielomilionowej wartości. Uczestniczyłam w obsłudze projektów o wielosetmilionowej wartości. Specjalizuję się w zagadnieniach odpowiedzialności finansowej za szkody, w tym podmiotów leczniczych za błędy medyczne (tzw. lekarskie), odpowiedzialnością profesjonalistów (przedsiębiorców), sporach przeciw ubezpieczycielom (też wypadki komunikacyjne). Prowadzę również sprawy karne o charakterze gospodarczym, często transgranicznym.

Prowadzę sprawy o charakterze międzynarodowym, także rodzinne. Szczególnym przedmiotem mojego zainteresowania jest dobro dziecka w sporach rodzicielskich. Pomagam osobom, których dotykają zagadnienia uprowadzeń rodzicielskich i kontaktów z dziećmi w rodzinach transgranicznych, wydanie dziecka na podstawie Konwencji Haskiej. Prowadzę również sprawy związane z prawem pobytu cudzoziemców czy zawarciem przez nich małżeństwa w Polsce.


Adwokat dla cudzoziemców

Posiadam dyplomy najwyższego poziomu znajomości języków francuskiego i angielskiego – DALF Ministerstwa Edukacji Narodowej Francji oraz CPE Uniwersytetu Cambridge. W kancelarii pracuję też z dokumentami w języku niemieckim i hiszpańskim. Świadczę pomoc prawną cudzoziemcom z całego świata, na terenie całej Polski i za granicą.

 

Adwokat kompetentny

Odbyłam studia na Uniwersytecie Gdańskim (1998-2003), na wydziałach Prawa i Administracji (kierunek: prawo – studia dzienne) oraz Nauk Społecznych (kierunek: filozofia – studia dzienne) a także na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu (2016-2017), gdzie ukończyłam Podyplomowe Studia w zakresie Prawa Medycznego. Część studiów odbyłam we Francji, na Uniwersytecie Sophia-Antipolis w Nicei. Ukończyłam również Szkołę Prawa Angielskiego i Europejskiego Uniwersytetu Cambridge, w ramach której zdobyłam wyróżnienie Speaker Award (dla najlepszych mówców) na międzynarodowym konkursie Moot Court Competition w Rydze. W latach 2006-2010 odbyłam aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Gdańsku. Posiadam dyplomy najwyższego poziomu znajomości języków francuskiego i angielskiego – DALF Ministerstwa Edukacji Narodowej Francji oraz CPE Uniwersytetu Cambridge.v

 

Adwokat z pasją

Zapraszam do śledzenia bloga o tematyce społeczno-prawnej: www.adwokat-na-obcasach.pl.  Jestem również autorką tekstu „Lwiego Przewodnika” po Trójmieście, książki dla dzieci wydanej pod patronatem wszystkich trzech trójmiejskich Prezydentów – Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Tam, gdzie tylko się da, popularyzuję świadomość prawną, od kilku lat uczestniczę w programie prowadzonym przez Pomorska Izbę Adwokacką w Gdańsku „Adwokat przydaje się w życiu”  - prowadząc wykłady dla uczniów szkół średnich oraz seniorów. Byłam również kilkakrotnie zapraszana do programu telewizyjnego Dzień Dobry TVN, opowiadając o zagadnieniach związanych z moją specjalizacją.


Adwokat dostępny dla Ciebie

Dla klientów kancelarii jestem zawsze dostępna. Bezpośredni numer telefonu komórkowego: 667 487 700

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kancelaria Adwokacka
Elżbieta Bansleben

ul. Armii Krajowej 116/18, 81-824 Sopot

e-mail: kancelaria@adwokaci-sopot.pl

+48 58 717 51 08
+48 667 487 700

NIP : 585 132 89 44